BanFi Group od ponad 10 lat specjalizuje się w dostarczaniu informacji ułatwiających podejmowanie strategicznych decyzji biznesowych, łącząc wygodę nowoczesnych systemów dostępnych non-stop przez internet z solidnością tradycyjnych biur księgowo-kadrowych.

W skład grupy wchodzą cztery główne marki, które powstały wraz z rosnącymi potrzebami klientów. Osobiste konsultacje i doradztwo wspierane jest przez autorski internetowy system „4Decision”, który pozwoli Ci mieć wszystkie dokumenty i informacje o firmie w jednym miejscu dostępne 24/7.

BanFi Group to asystent w prowadzeniu biznesu od jego startu. Doradzamy w wyborze formy działalności, dostarczamy niezbędnych informacji zarządczych obliczamy podatki i daniny, pilnujemy składek i rozliczeń Twoich pracowników, a w razie niepowodzenia zapewniamy merytoryczne wsparcie przy likwidacji lub upadłości firmy.

W trakcie współpracy na bieżąco informujemy o zaistnieniu zmian w przepisach prawno-podatkowych oraz udzielamy wskazówek dotyczących poprawności dokonywanych operacji gospodarczych i finansowych. W Twoim imieniu współpracujemy z urzędami, audytorami i innymi instytucjami. Współpracując z cenionymi kancelariami prawnymi umożliwiamy klientom szybkie uzyskiwanie opinii w wybranym temacie.

Jako Twój zewnętrzny dział finansowo-kadrowy przywrócimy Ci radość z tego, co sprawiło, że założyłeś firmę. Wystarczy, ze powierzysz nam sprawy, które odciągają Cię od tego, co jest Twoją pasją i co naprawdę lubisz w swojej firmie.

BanFi Biuro Rachunkowe powstało w lutym 2005 roku jako biuro rachunkowe mówiące językiem klienta i zapewniające kompleksową obsługę dla małych i średnich przedsiębiorstw. Obsługując firmy według polskich oraz międzynarodowych standardów rachunkowości podpowiadamy, jak tworzyć scenariusze minimalizacji obciążeń podatkowych oraz dostarczamy aktualne raporty należności i zobowiązań.

Przygotowujemy za Ciebie rozliczenia podatkowe, udzielimy wskazówek dotyczących poprawności dokonywanych operacji gospodarczych i finansowych oraz w Twoim imieniu będziemy współpracowali z urzędami i innymi instytucjami abyś miał więcej czasu na swój biznes.

Przykładowe czynności, które możemy dla Ciebie zrobić:

Księgowość i podatki
– Prowadzenie ksiąg rachunkowych
– Bilans
– Rachunek wyników
– Cash Flow
– Roczne sprawozdanie finansowe
– Raport rentowności – centra przychodowo-kosztowe
– Raport płynności
– Przygotowanie i złożenie deklaracji podatkowych: VAT-7, VAT-7K, VAT-UE, CIT, CIT-8
– Przygotowanie i złożenie deklaracji podatkowych PCC
– Kalkulacja zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych: PIT-36, PIT-36L
– Wstępne i końcowe zamknięcie okresu rozliczeniowego
– Korekta deklaracji
– Przygotowanie przelewów do akceptacji
– Sporządzanie potwierdzenia sald lub wezwań do zapłaty
– Obsługa podmiotów z dotacją UE
– Konsultacje księgowo-podatkowe i kontakt z instytucjami

Administracja
– Odbiór dokumentów
– Skanowanie dokumentów
– OCR dokumentów
– Wprowadzanie dokumentów do 4Decision
– Przechowywanie dokumentów w ciągu roku
– Archiwizacja po roku w trakcie trwania umowy
– Sporządzanie not korygujących
– Logistyka przesyłek pocztowych – usługi pakowania, adresowania i wysyłki
– Wirtualne biuro: siedziba, recepcja
– Obsługa sekretariatu
– Delegowanie pracownika administracji

Wraz z rosnącymi oczekiwaniami Klientów w 2007 roku została powołana do życia kolejna spółka, BanFi Kadry i Płace, specjalizująca się w usługach związanych z administracją kadrową. Od tego czasu wyręczamy przedsiębiorców z zagadnień związanych z pełną obsługą pracownika od momentu jego zatrudnienia, przez przygotowanie umów, naliczanie wynagrodzenia po zakończenie umowy.

Powierzając nam obowiązki działu kadrowo-płacowego możesz śmiało skierować swoją uwagę na to, co jest Twoją pasją i co najbardziej lubisz w swojej firmie.

Przykładowe czynności, które możemy dla Ciebie zrobić:

Płace
– Wyliczanie stałych i zmiennych składników wynagrodzenia
– Dodatkowa lista płac
– Korekta list płac
– Przygotowanie i złożenie deklaracji: ZUS, PIT-4
– Przygotowanie i złożenie deklaracji o wysokości przychodu (IFT)
– Przygotowanie i złożenie deklaracji: PIT-11, PIT-8C, IWA
– Przygotowanie i złożenie zaświadczenia o zatrudnieniu i wynagrodzeniu (RP-7)
– Przygotowanie przelewu

Kadry:
– Prowadzenie teczek osobowych
– Administracja zwolnieniami i e-zwolnieniami
– Administracja urlopami
– Administracja BHP
– Administracja medycyną pracy
– Administracja PEFRON
– Przygotowanie umowy zatrudnienia/aneksu
– Zaświadczenie o zatrudnieniu
– Przygotowanie wzorów wypowiedzenia
– Świadectwo pracy
– Konsultacje kadrowo-płacowe i kontakt z instytucjami

Od stycznia 2008 roku do grupy dołączyła marka BanFi Doradztwo Biznesowe, której zadaniem jest udzielanie wsparcia małym i średnim przedsiębiorstwom poprzez indywidualnie dopasowane usługi doradczo-consultingowe.

Doradzimy Ci nie tylko jaka forma działalności będzie najbardziej preferencyjna dla Twojego typu biznesu, ale również podpowiemy Ci wiele skutecznych rozwiązań, które pomogą rozwinąć biznes lokalnie oraz sprawią, że zaczniesz myśleć o ekspansji na rynki zagraniczne.

Przykładowe czynności, które możemy dla Ciebie zrobić:

– Wstępna informacja biznesowa
– Rachunek wyników
– Bilans wyników
– Raport rentowności
– Cashflow
– Szczegółowe analizy i raporty cykliczne
– Dedykowane analizy
– Standing przedsiębiorstwa
– Budżetowanie
– Audyt biznesowy
– Przygotowanie scenariuszy działań
– Konsultacje księgowo-podatkowe lub kadrowo-płacowe

System 4Decision został stworzony aby wspomagać codzienny proces decyzyjny przy podejmowaniu strategicznych decyzji biznesowych. Zapewnia on bieżący podgląd dokumentów i informacji o firmie 24/7. Pozwala obserwować płynność i rentowność firmy lub wybranych projektów. Ułatwia komunikację z zespołem oraz z Twoją dedykowaną księgową lub kadrową. Daje Ci także możliwość wystawiania faktur, tworzenia cenników czy kontroli płatności.

Pierwsza wersja systemu 4Decision powstała w kwietniu 2006 roku jako jeden z przejawów nowoczesnego podejścia BanFi Group do księgowości. Obecna wersja funkcjonuje od 2013 roku, a już w 2016 roku obędzie się premiera najnowszej wersji.

4Decision to:

– Moduł Komunikacja
– Moduł Powiadomienia
– Moduł Sprzedaż (Fakturowanie)
– Moduł Kontrahenci
– Moduł Sekretariat
– Moduł Dokumenty
– Moduł Płynność
– Moduł Rentowność
– Obieg dokumentów
– Archiwizacja danych
– Centrum wiedzy i pomocy

Przejdź do strony 4Decision

NIS Global to organizacja z piętnastoletnią tradycją, zrzeszająca firmy księgowe z całego świata. Każdy kraj reprezentuje tylko jedna firma, a Polskę już od 5 lat reprezentuje BanFi Group. Celem grupy jest ujednolicenie standardów usług i obsługi klienta oraz pomoc w rozwoju biznesu, zarówno lokalnie, jak i globalnie. Jest to możliwe dzięki utrzymywaniu pozytywnych relacji pomiędzy firmami zrzeszonymi z wielu różnych częściach świata. Dzięki nim przedsiębiorcy z Polski, Szwecji, Niemiec, czy Indii mają możliwość wychodzenia poza rodzimy rynek i rozwijania swoich biznesów np. w Australii, Hiszpanii czy Belgii, bowiem w każdym z nich przedsiębiorca może zgłosić się do firmy zrzeszonej w NIS Global i uzyskać pomoc niezbędną przy rozwijaniu międzynarodowego biznesu.

Przejdź do strony NIS Global